Životopisy členů

30. července 2010 v 17:05 | Kačka |  Muse
Ahoj,

mám pro vás opět mnou vytvořené informace o členech Muse, tentokrát sepsané s pomocí Wikipedie a článku z Timesů, který jsem postovala tady a původně ho najdete zde. Pravděpodobně je tam i pár pikantních detailíků z Musewiki.


Matthew James Bellamy, D.A. (Doctor of Arts)
Narodil se 9.6.1978 v Cambridge. Má staršího bratra Paula a jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 13 let. Jeho otec George ho přivedl k hudbě, byl kytarista britské skupiny The Tornados, která se svým hitem Telstar byla dokonce Top 1 v Americe. Na klavír hrál od svých šesti let a na kytaru od čtrnácti. Navštěvoval Teignmouth Community college, kde se seznámil s Domem a Chrisem a složili spolu kapelu.
Online hudební časopis Gigwise ho označil za 19. nejlepšího kytaristu všech dob, magazín Total Guitar ho umístil na 29. místo. Riff z Plug in Baby byl podle Total Guitar třináctý nejlepší riff všech dob. V hlasování australské hudební stanice Triple J's vyhrál jako nejlepší riff všech dob ten ze Stockholm Syndrome. Britský hudební časopis Kerrang! ho označil za 28. nejvíc sexy osobu rocku, ale po naštvaných dopisech čtenářů byl přeřazen na první místo. Magazín NME ho poctil čtrnáctým místem v žebříčku nejslavnějších a největších rockových hrdinů všech dob. Dámský magazín Cosmopolitan ho (dvakrát!) vybral jako nejvíc sexy rockera let 2003 a 2004. Prestižní hudební magazín NME ho vybral jako nejvíc sexy muže roku 2007, 2009 i 2010. Sám Bellamy o sobě ale prohlásil, že je moc malý na to, aby byl sexy (měří 173 centimetrů) a že cena měla putovat bubeníkovi Muse Domovi Howardovi.
Jeho rozsah je malé A - B1 plným hlasem a Gis 2 (někdy A2) s falssetem.
Byl zasnoubený s italskou psycholožkou Gaiou Polloni, ale rozešli se. Poté údajně chodil s herečkou Kate Hudson a momentálně má pletky s Lily Allen. (Neověřená informace. Jistě vím, že v září spolu mají koncert. Muse a Lily Allen. No ty vole. To fakt klesli.)
Napsal song Soaked pro Adama Lamberta (no, spíš mu ho přenechal... ke zkažení) a také se s písní Plug In Baby objevil jako herní postava v Guitar Hero 5.

Dominic James Howard, D.A. (Doctor of Arts)
Poprvé spatřil světlo světa 7.12.1977 v Manchesteru. Stejně jako Matt se v dětství i s rodinou přestěhoval do Teignmouthu. Je to levoruký bubeník, na bubny začal hrát ve dvanácti, ale opravdové hodiny bral jen měsíc, pak si prostě hrál jak se mu zamanulo. Založil si školní skupinu. Skamarádil se s Mattem, který hrál na kytaru, ale žádnou skupinu neměl, tak ho přibral do té svojí, čímž vznikla Gothic Plague. Později sehnali ještě Chrise (který byl v té době také bubeník, ale přeučil se na basovou kytaru) a složili. Následně se přejmenovali na Rocket Baby Dolls a finálně na Muse.
V roce 2004 se jeho otec přišel podívat na festival v Glastonbury na zatím nejlepší koncert, jaký Muse odehráli. Hned po skončení představení dostal infarkt a zemřel. Dom je rád, že alespoň stihl ukázat svému otci, proč na něj má být pyšný.
To, že neumí zpívat, se zjistilo až při natáčení studiových alb. On měl na starost ty už nejvíc nezaznamenatelné vokály jako "ooh" a "ba da ba da". Při natáčení všem pořád něco nesedělo, něco bylo falešně - a až při oddělené zkoušce členů se zjistilo, že to byl Dom. To ale neznamená, že naživo nezpívá - přidává zvuky například do Supermassive Black Hole nebo Uprising.
Je to ten "hezoun" skupiny. Občas se o něm dokonce spekuluje, že je gay, kvůli jeho prapodivným výstřelkům s Mattem (ten mimochodem řekl, že pokud by na světě došly ženy, spokojil by se s Domem). Občas si ale oblékne i dost prapodivné oblečení, třeba limetkově zelené šusťáky, žluté upnuté gayovské džíny, obrovské boty na vysokém podpatku s obrázkem anglické vlajky, oblek Spidermana (proto se mu občas říká Spider Dom) nebo prapodivný kostým stříbrného kuřete, kde dole má jen spodky, na hlavě letecké brýle a šněrovací boty až po kolena.
Údajně je taky úžasné zvíře v posteli. V rozhovoru přiznal, že by si to někdy chtěl zkusit v letadle. (Mimochodem, svoje dítě by pojmenoval Judith.)
Momentálně žije na jihu Francie.

Christopher Tony Wolstenholme, D.A. (Doctor of Arts)
Narodil se 2.12.1998 v Rotherhamu. Také se v dětství přestěhoval do Teignmouthu. Ve škole hrál v punkové kapele na bubny, ale částečně proto, že pracoval jako prodavač v obchodu s kytarami a proto, že basák v Gothic Plague stál za nic, se přeučil na basovou kytaru a stal se členem Rocket Baby Dolls.
Je to jediný člen, který má stálou známost - se svou přítelkyní Kelly měl už v roce 1999 první dítě, roku 2003 měli svatbu. Momentálně mají čtyři děti (Alfie, Frankie, Ava-Jo a Ernie) a koncem roku očekávají páté. V dubnu se i s rodinou přestěhoval do Dublinu v Irsku, protože chtěl být blízko velkého letiště, ale nechtěl žít v Londýně. Chris jednou na živém koncertě v Japonsku ztratil snubní prten, ale fanoušek ho našel a vrátil. Za odměnu dostal doživotní přísun lístků na koncerty Muse.
Má fakt rád alkohol. Byl to dokonce alkoholik, ale před posledním turné začal abstinovat. Na něm to pro něj bylo opravdu těžké, protože k turné patří obrovské party a on si přišel hrozně odstrčený, protože se na nich nemohl ani ukázat, aby zase nezačal pít. Dom a hlavně Matt nejsou zrovna svatoušci, co se bujarých oslav týče. Proto se od zbylých členů trochu odstřihl, jako jedinému mu přijde rodina důležitější.
I když to tak nevypadá, je to ten nejvýřečnější z celé skupiny a trochu ho mrzí, že Muse v poslední době nepodstupují žádné interview - nemusí. Všichni o nich už všechno vědí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama