Prázdniny, fuj.

28. července 2010 v 17:15 | Kačka |  Kecy jednoho magora
Já vím, že bych měla mít ráda léto. Teplo. Žádná škola. Dovolená. Dokonce moje narozeniny.

...
Brr.
Hrozná představa.


Už odmalička jsem léto vždycky nesnášela. Proti zimě je tak nepraktická - což o to, když je chladno, tak si navleču kabát. Ale když je mi horko, z kůže se asi nesvleču.

V dětství to ale přecijenom nebylo tak hrozné. S tehdy mladými rodiči a malým bráškou jsme podnikali výlety po krásách naší země i do zahraničí. Ale s tím, jak rosteme, rostou i náklady na nás. Takže peníze, původně určené na dovolenou, putují do nového zařízení našeho pokoje, nebo do fondu na moje budoucí školné.

Jako malá jsem se alespoň měla proč těšit na svoje narozeniny - víte to, děti mají takové vize že čím jsou starší, tím bude život lepší, že je pořád všechno před nimi, že je na vyrůstání dokonce něco vzrušujícího.

Teď?

Nejradši bych zůstala navždycky třináctiletá.

Jaký je rozdíl mezi životem, když je vám 13, a životem, když je vám 14?

Pravděpodobně žádný. Až na to, že jste zase o rok blíž dospělosti.

Já nikdy nechci být plnoletá. Nechci řešit dospělé problémy. Nechci si hledat trvalou známost nebo dokonce přemýšlet o dětech, proboha.

Už asi v osmi letech jsem se zařekla, že v den svých osmnáctých narozenin sprovodím ze světa. Abych se těhlech věcí nikdy nedožila, abych se před nimi uchránila, abych navždy byla ta malá, nezkažená holčička. Abych pravdu řekla, poslední dobou o tom slibu začínám trochu váhat, protože se to datum neúprosně blíží... Ale nikdy jsem si neřekla "To je fakt blbost, jak mě to někdy mohlo napadnout?" Pořád ve mně ten červíček hlodá.

Proboha, mě už bude čtrnáct... Já jsem tak stará.

Nesnáším léto!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama