Jak jsem se stala bláznem do Muse

27. července 2010 v 15:28 | Kačka |  Muse
Vážení a milí,
doufám, že vám nevadí, že jubilejní druhý článek tohoto blogu věnuji své oblíbené skupině - momentálně totiž o moc dalších věcech nejsem schopna konverzovat (eh, spíš monologovat.) (No, pár informací o tom, že by mezinárodní společenství mělo preventivně napadat země rozvíjející atomové zbraně a podporovat užívání a vývoj geneticky modifikovaných organismů mám stále v zásobě, ale tím vás otravovat nebudu.))


Jak možná víte, v listopadu 2009 vydala britská rocková skupina Muse nové album s poetickým názvem The Resistance. Někdy v prosinci jsem viděla na MTV jejich klip Undisclosed Desires, písnička se mi celkem zalíbila, ale nestihla jsem titulky a nevědoma, co a od koho to je, abych si to mohla pustit na Youtube, jsem na tuto píseň slastně zapomněla.

Asi o dva týdny později se jeden můj kamarád na Facebooku zmínil o tom, že "nové CD Muse je zajímavé", ale že "nejhorší je Undisclosed Desires." Nad hlavou se mi rozsvítila žárovička - neslyšela jsem to už někdy? Nezpívala ta jakási podivně vypadající skupina v tom úplně strašně crazy klipu se spoustou kabelů něco o tom, že chtějí "satisfy the undisclosed desires in your heart"?
Název písničky a skupiny jsem si vygooglila a opravdu - byla to ta celkem líbivá melodie, která mě zaujala na MTV. Vedle v doporučených videích mi vyjela píseň Uprising, tak jsem klikla. A tahle písnička mě se svým pevným beatem a opravdu hutným, rockovým zvukem uchvátila. V záchvatu euforie nad tím, že jsem možná našla další skvělý hudební objev, jsem si nelegálně stáhla (jo, já vím, jsem zlá a ošklivá) pár dalších písniček. Jenže - ouha. Přišly mi to jako hrozné sračky. Tak jsem trochu zklamaně tuhle skupinu napůl odepsala a v mysli si ji zařadila do šuplíku "skupina jednoho hitu".O asi čtvrt roku později jsem na Youtube narazila na TV spot hudebního festivalu Rock for People. Melodie v pozadí se mi dost zalíbila - byla taková jednoduchá, ale něčím okouzlující, a hlavně ten zpěvák měl úplně úžasný hlas. V komentářích jsem se dozvěděla, že je to hit Resistance největšího kasovního trháku tohoto ročníku - právě Muse.


Takže jsem si hbitě najela na oficiální, nezremixovanou verzi tohoto songu - a už při zaznění klavírního úvodu jsem poprvé v životě cítila, že hudbou žiju, že je mou nedílnou součástí, že mi koluje v žilách. A co teprve, když se pomalu rozezněla ta melancholická, ale zároveň energická melodie, když se basová linka a bubny rozjely do svého tempa, které jako by mi ovlivňovalo tep srdce, když začal ten úžasně hladký, uchvacující a naprosto dokonalý zpěv! Celým tělem mi procházely vibrace, uvnitř mě něco souznilo s tím zvukem, hotová nirvana. Píseň mě doprovázela celý den, pořád dokola a dokola, nemohla jsem se jí nabažit, byla jsem jako uhranutá. Zároveň se mi chtělo plakat a smát se, skočit z balkonu a svíjet se v záchvatu smíchu. Bylo to jako kouzlo - láska na první poslech.


Posledním "hřebíčkem do rakve" byla chvíle, když jsem shlédla pár videí s názvem "Muse funny videos". To mi došlo, že to není jen nějaká skupina, jako kterých potkáte tisíce. Pochopila jsem, že kromě úžasně promyšlené hudby jsou to i skvělí lidé. Že to nejsou typické primadony (nebo priMadonny?), ale že si jdou svou cestou, nenechají se nikým ovlivňovat, jsou prostě takoví, jací jsou, a je jim jedno, co na to ostatní.

Ve zkratce - že jsou jako já.


Od té doby má "obsese" jen roste, protože s každou další písničkou, každým dalším rozhovorem, každým dalším obrázkem zjišťuji, že jsou prostě přesně takoví, jaká bych někdy chtěla být já. Chci dosáhnout toho samého, chci mít stejnou skupinu už od střední školy, chci s ní naprosto nezávisle prorazit, chci mít ze své práce radost.

Protože to je to nejcennější, čeho můžete jako dospělý dosáhnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama